Galerie zdjęć
   
Dźwięk dzwonów z Klasztoru Monte Cassino:

Pieśń "Graduale"

Polecamy:
Tanie bilety autokarowe
Biuro podróży Kraśnik

 

W dziale tym pragniemy zamieszczać pamiątki i informacje o uczestnikach bitwy pod Monte Cassino.Zamiarem naszym jest ocalenie od zapomnienia zarówno poległych, jak też tych co przeżyli, oraz ich powojennych losów. Zwracamy się więc do wszystkich, którzy chcieliby utrwalić pamięć o swoich przodkach i krewnych, o nadsyłanie pamiątek, informacji, wspomnień, które zostaną tu opublikowane. Ponieważ materiały te są własnością osób które je udostępniły wykorzystywanie bez ich zgody jest zabronione.

Kotakt:
e-mail ammontecassino@wp.pl
tel. 081 825 19 76


Listę poległych w bitwie o Monte Cassino otwiera płk. dypl. Jerzy Jastrzębski - zastępca dowódcy 3 Dywizji Strzelców Karpackich, zmarły w wyniku odniesionych ran po wybuchu miny 24 kwietnia 1944 r. w trakcie rozpoznania pod Monte Trocchio w rejonie Cassino.

więcej >

Plut. Józef Nickowski s. MIKOŁAJA I ANIELI ur. 27 . 12 . 1918 . KOSÓW HUCULSKI OCHOTNICZO WSTĄPIŁ DO SŁAWNEGO 49 HUCULSKIEGO PUŁKU STRZELCÓW W KOLOMYJI, W KTÓRYM ZŁOŻYŁ PRZYSIĘGĘ WOJSKOWĄ I UKOŃCZYŁ SZKOŁĘ PODOFICERSKĄ, zm. 18 . 05 . 1944 . MONTE CASSINO.

więcej >

Tadeusz Zandfos urodził się 24 października 1902 r. w Wasilówce pod Kijowem w rodzinie Aleksandra Zandfosa i Malwiny Grabowskiej. Ojciec był zarządcą majątków na kresach. W latach 1920-1921 brał udział jako ochotnik w wojnie polsko-bolszewickiej w 5 pułku ułanów.

więcej >

Maksymilian Dąbrowski - 4 Pułk Pancerny Skorpion.
Żródło: Kamila Dąbrowska.

więcej >

Marian Lemieszek
Marian Lemieszek ur. 16.07.1920 r. w Sutnie, pow. Bielsk Podlaski woj. Białystok. Przed deportacją mieszkał w Wieliczkowicach gm. Wołczyn w powiecie Brześć nad Bugiem, gdzie jego ojciec był gajowym. Wraz z rodziną został deportowany przez okupanta sowieckiego 10 lutego 1940 roku na daleką północ Rosji na "nieludzką ziemię" do Archangielska, rej. Chołmogry, pos. Worda.
Żródło: Piotr Lemieszek

więcej >

montecassino.org.pl © 2009 | Aktualności | O nas | O bitwie | Multimedia | Cmentarze | Kontakt | wykonanie: graffitiDruk.pl